Uroda

Kremy do twarzy – teraz możesz sama zrobić je w domu

Naturalne kosmetyki mają to do siebie, że zyskują coraz więcej popularności. Jednocześnie, mówi się także, że najlepsze będą takie kosmetyki, które będą swobodnie nadawały się do zjedzenia. Czyli, patrząc pod tym kątem kremy domowe do twarzy można wyrabiać z tych składników, które są bardzo zdrowe, a jednocześnie ogólnodostępne. W jaki sposób się do tego przygotować? Jest kilka wskazówek, które koniecznie muszą być przestrzegane, więc trzeba sobie konkretnie powiedzieć – jak się do nich stosować i o co konkretnie chodzi.

Po co są kremy do twarzy?

face

To kosmetyki codzienne, praktycznie każdego ranka kobiety wklepują je w skórę. A także wieczorem. Dlaczego by więc nie nauczyć się przyrządzać takich kremów samodzielnie. Nie jest to może zadanie, które należy do najprostszych, jednak mamy do czynienia z tendencją, w której będziemy mogli naprawdę szybko i sprawnie przygotować swoje rozwiązania w tej kategorii. Takie kremy można kupić np. tu https://pomocna24.pl/pol_m_Pielegnacja_Kosmetyki-do-twarzy_Kremy-na-dzien-164.html czy https://aptekapomocna24.pl/pol_m_Pielegnacja_Kosmetyki-do-twarzy_Kremy-na-dzien-354.html.

Bezkonkurencyjny charakter kremów do twarzy

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że przewaga kosmetyków domowych nad sklepowymi jest taka, że nie znajdziesz w nich praktycznie żadnych substancji powodujących podrażniania czy konserwantów. Nasza skóra przy kosmetykach kupowanych w drogeriach musi siłą rzeczy znosić różne substancje, które z zasady nie są dla niej korzystne. Przecież wiadomo, że skład kosmetyków to pełna chemia. Nie ma tego ryzyka wówczas, gdy sama postanowisz stworzyć sobie kosmetyk w domowym zaciszu. Komercyjne kremy oczywiście nie we wszystkich przypadkach będą takie totalnie szkodliwe, jednak gdy sama zdecydujesz się zrobić krem, zyskujesz absolutną gwarancję, że będzie on odpowiadał Twoim oczekiwaniom pod każdym możliwym względem. Przejdźmy do etapów tworzenia.

Najpierw faza tłuszczowa

cream hand

Tutaj trzeba rozróżnić substancje, które nawilżają, natłuszczają oraz odżywiają. Przeważnie są to tłuszcze roślinne, co tez tłumaczy nazwę fazy. Mogą tu być masła roślinne i płynne oleje. Masła dzięki konsystencji pozwolą ustalić idealny stopień zbicia kremu. Oleje mają różnorodne właściwości odżywcze, co też pozwala na uzyskanie konkretnych efektów. Mogą topnieć w różnych temperaturach.

Wodna faza

Tutaj mamy do czynienia z ważnym aspektem, bo faza ta ma stanowić od 50 do nawet 80% jeśli chodzi o masę tworzonego kremu. Alkoholowe i wodne ekstrakty ziołowe, mineralne sole i gliceryna to jedno, można tez użyć hydrolatów kwiatowych. Domowe kosmetyki będą jednak wymagały konserwantów, ale rzecz jasna tych pochodzenia naturalnego. Kwasy salicylowy czy sorbowy, witamina B. Jeżeli nie zastosujemy tych składników, będziemy mieli do czynienia z bardzo krótkim terminem przydatności takich domowych kremów.

Co ważne, robienie domowych kremów wcale nie jest trudne, zresztą tak jak w każdym przypadku, kolejne próby i eksperymentu doprowadzą Cię szybko do tego, że staniesz się biegłą czarodziejką od kremów i będziesz tworzyła kompozycje, które będą wprost idealnie pasowały do Twojej skóry i jej unikatowych potrzeb.