Poradniki

W walce z cellulitem

Wszystkie kobiety w pewnym wieku muszą liczyć się z tym, że skóra przestaje być już tak jędrna i elastyczna jak w okresie młodości. Spowalnia także przemiana materii a w związku z tym w niektórych miejscach na ciele pojawia się niechciany tłuszczyk i w przypadku pewnych zmian mogą zacząć pojawiać się rozstępy skórne. Największym zmartwieniem pań są jednak zmarszczki oraz cellulit. Każda z nich pragnie tego oczywiście uniknąć, dlatego też właśnie starają się one jak najbardziej dążyć do tego, aby zapobiegać przykrym skutkom starzenia się.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Zapewne żadna z pań nie ma problemu z tym, aby znaleźć odpowiedni krem do twarzy, ponieważ sklepy z kosmetykami obfitują w różnego rodzaju produkty najlepszej klasy producentów, którzy oferują kremy o właściwościach upiększających do każdego typu cery. Spoglądając na sklepowe półki, widzimy kremy z etykietą 30+, 40+, 50+ itd. Są to oznaczenia wieku, w jakim powinno się stosować dany produkt. Każdy z tych kremów posiada już w swoim składzie elementy, które mają zacząć działać na skórę wygładzająco i ujędrniająco. Aby jeszcze skuteczniej radzić sobie z powstającymi zmarszczkami, warto zainteresować się kolagenem, którego naturalna produkcja, po 30 roku życia znacznie spada. Na szczęście można wspomagać się nie tylko maseczkami na twarz z zawartością tego składnika, ale również suplementami diety, które w doskonały sposób działają również od wewnątrz.

Ujędrniające balsamy antycellulitowe

Poradzić sobie z cellulitem można również zmieniając nieco tryb życia. Ćwiczenia oraz dieta odchudzająca pomogą ujędrnić i nieco uelastycznić skórę, dzięki czemu ilość pomarańczowej skórki zmaleje, a uda znów staną się piękne. Nie zawsze jednak jest to takie proste, ponieważ po osiągnięciu pewnego wieku, coraz trudniej spala się tkankę tłuszczową, nawet przy intensywnej diecie i codziennym treningu. Żeby efekty były jeszcze skuteczniejsze można wybrać kolejny produkt pielęgnacyjny, jakim jest balsam antycellulitowy. Takich produktów na dzisiejszym rynku jest oczywiście również całe mnóstwo. Są kremy ujędrniające, rozgrzewające, pomagające w redukcji tkanki tłuszczowej itd. Każdy z nich ma za zadanie pomóc paniom w pozbyciu się cellulitu i poprawieniu wyglądu sylwetki.

Chociaż procesu starzenia się nie sposób całkowicie powstrzymać, to jednak można je dość znacznie spowolnić, decydując się na sposoby pielęgnacyjne oraz stosowanie odpowiednich suplementów. Na pewno warto o tym pamiętać i mieć na uwadze pragnąc jak najdłużej móc cieszyć się zdrową i gładka skórą.

Sprawdź włoskie pończochy Lores.