Poradniki

Popularne w depilacji

Każda elegancka kobieta regularnie depiluje niektóre okolice swojego ciała. Depilacja może być nieco bardziej lub mniej trwała, w zależności od tego, jakich środków się do niej użyje. Rodzaje depilacji bywają, bowiem różne a wybór danej metody jest zależny od typowo indywidualnych upodobań i pewnych możliwości każdej kobiety.

Depilacja golarką i plastrami

Takiego rodzaju depilacji panie mogą dokonać we własnym zaciszu domowym, zakupując jedynie odpowiedniego rodzaju narzędzia. W celu wykonania depilacji w ten sposób wystarczy najzwyklejszy krem do depilacji i golarka jednorazowa lub rozgrzewające plastry. Zarówno jeden jak i drugi sposób polega na usunięciu zbędnego owłosienia z danego miejsca ciała, pozostawiając skórę gołą i gładką. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie warto jest na pewno pomyśleć również o stosowaniu kremów opóźniających odrost włosków, ponieważ domowa depilacja, mimo że skuteczna, nie jest jakoś specjalnie trwała, jeżeli więc chcemy, aby efekt był jak najbardziej zadowalający przez dłuższy czas, odpowiednie kremy mogą być w tym jak najbardziej pomocne.

Depilacja woskiem

Chociaż znacznie dokładniej zabieg depilacji woskiem można dokonać w gabinecie kosmetycznym to wiele kobiet decyduje się na to żeby depilacja przy użyciu wosku była wykonywana przez nie również w warunkach domowych. Wosk pozwala na dokładne usunięcie owłosienia praktycznie rzecz biorąc z każdego miejsca ciała, a przy użyciu odpowiednich kremów i balsamów, skóra po takim zabiegu może być gładka i bez podrażnień przez bardzo długi okres czasu. W przypadku depilacji woskiem efekt jest, bowiem dość długotrwały, a włoski nie wzrastają ponownie nawet do kilku tygodni. Oczywiście wskazane jest również stosowanie kremów, opóźniających ich wzrost.

Polecamy: https://mistralsport.pl/rowery/rowery-dzieciece.html

Depilacja laserowa

Najbardziej skuteczna, dokonywana tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych oraz centrum medycyny estetycznej. Dotyczy najczęściej niechcianego owłosienia, choć wykonywane są również zabiegi laserowe na naturalnie owłosionych częściach kobiecego ciała. Laser wnika głęboko w komórki włosów, usuwając je i zapobiegają ich wzrostowi. Taki zabieg jest właściwie nieinwazyjny, zaleca się jednak stosowanie kremów nawilżających na skórę po depilacji.

Usuwanie włosków na ciele nie jest już problemem. Większość osób korzysta z najprostszych sposobów, kupując golarki lub plastry, jednak w niektórych przypadkach wizyta u kosmetyczki okazuje się być najlepszą opcją na to, aby pięknie wyglądać podczas wyjazdu wakacyjnego lub na weselu czy tez jeszcze jakiejś innej uroczystości.