Moda

Idealna sukienka dla świadkowej na weselu

Rola świadkowej na weselu to zaszczytne i odpowiedzialne zadanie. Osoba, która jest tak blisko panny młodej w tym ważnym dniu powinna wyglądać elegancko ale w miarę możliwości dyskretnie. Znalezienie odpowiedniej stylizacji nie jest łatwe, jednak kilka prostych wskazówek znacznie ułatwi to zadanie. 

Elegancka sukienka odpowiedniej długości

Sukienka dla świadkowej może podkreślać kobiece kształty, jednak nie powinna nadmiernie ich eksponować. Można odsłonić kolana, jednak nie należy pozwalać sobie na krótkie i wyzywające kreacje. Długa sukienka to bezpieczny wybór dla kobiety o każdej figurze. Sukienki o długości maski dodają klasy i elegancji, są więc doskonałe dla eksponowanej roli podczas uroczystości ślubnej. Odpowiednio dobrana sukienka ukryje mankamenty figury, a także dodatkowo ją wysmukli. Warto szukać kreacji lekko opływających sylwetkę, z miękkich i naturalnych tkanin.

Czy na ślub można założyć białą lub czarną sukienkę?

Według powszechnie znanych przekonań białe i czarne sukienki nie są dobrze widziane na weselach. Biały kolor jest zarezerwowany dla panny młodej, natomiast czarny ma przynosić pecha. Jednak przede wszystkim warto kierować się zdaniem panny młodej, która może mieć zupełnie inne podejście do tych zwyczajów. Należy także pamiętać, że świadek i świadkowa to osoby przebywające w pobliżu młodej pary i często pojawiające się na zdjęciach. Odpowiednio dobrana sukienka powinna być tłem dla panny młodej. Bezpiecznym wyborem będą stonowane odcienie i pastelowe wersje ulubionych kolorów. Warto również zrezygnować z jaskrawej czerwieni i krzykliwych wzorów. Dla pewności  świadkowa może wcześniej omówić wybór sukienki z panną młodą.

Sukienka na ramiączkach – jakie dodatki?

Wiele sukienek wieczorowych i koktajlowych to kreacja na cienkich ramiączkach. Są one odpowiednie na przyjęcie weselne, jednak kościół oraz urząd to miejsca w których należy zasłonić ramiona. W tym celu można założyć odpowiednio dobrany szal, bolerko, żakiet lub nawet płaszcz. Długa sukienka będzie wyglądała najlepiej z bolerkiem lub krótkim żakietem. Do sukienek kończących się w okolicach kolan można dobrać płaszcz podobnej długości. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy wszystkie elementy stylizacji będą utrzymane w zbliżonych odcieniach tego samego koloru.

Idealna sukienka dla świadkowej to taka, która podkreśla wagę uroczystości, a jednocześnie stanowi tło dla sukni panny młodej. Warto postarać się o elegancką kreację, a jednocześnie pamiętać o wygodzie, która ułatwi wywiązanie się z wszystkich obowiązków w tym wyjątkowym dniu.

Sprawdź: https://www.lejdi.pl/k103,dlugie-suknie.html