Poradniki

Drogie lakiery a tanie odpowiedniki

Lakier do paznokci jest obowiązkowym produktem w damskiej kosmetyczce. Nie ma znaczenia jego kolor, ważne, aby był. Zwykle kobiety mają ich zdecydowanie więcej, niż może się wydawać i to w sumie nikogo nie dziwi. Na rynku, a właściwie w popularnych drogeriach i sklepach z kosmetykami wybór jest niezwykle duży. Każda z pań może wobec tego znaleźć dla siebie idealny. W ofercie tych punktów sprzedaży są drogie i tanie lakiery. Które warto wybrać i dlaczego? Czym w ogóle się różnią?

Lakiery do paznokci różnią się nie tylko kolorem i pojemnością, ale również ceną. Zresztą tego można się łatwo domyślić. Wobec tego można kupić tanie i drogie lakiery. Wśród wielu pań krąży przekonanie, że drogie lakiery do paznokci są najlepsze. Tylko, czy faktycznie tak jest? W tym przypadku tak właśnie jest. Otóż wystarczy wypróbować kilka lakierów tych tańszych i droższych, aby zauważyć różnicę. Tanie są po prostu słabe. Szybko się zdzierają, kruszą, a nawet zmazują. Różnicę widać nawet w konsystencji. Dobre drogie lakiery kryją paznokcie za jednym razem. Tanie odpowiedniki trzeba stosować kilka razy, minimum dwa. Poza tym tanie lakiery nie zapewniają też tego samego efektu, co droższe propozycje. Da się to zauważyć już na pierwszy rzut oka.

Niektóre panie zastanawiają się, ile powinien kosztować lakier, aby był dobry. Drogi to jednak zbyt słabe określenie. Lakiery w cenie powyżej 10 zł są już produktami godnymi wyboru. Niektóre kosztują prawie 20 zł. Jednak są naprawdę w porządku i w tej cenie wybór produktów jest już spory. Dla niektórych pań cena ta jest raczej normalna. Często można trafić na promocje. Jeżeli wobec tego nie ma potrzeby pilnego zakupu lakieru, warto się wstrzymać. Chyba że dla którejś z pań oszczędności nie mają znaczenia. Tanie lakiery w cenie do 5 zł to są raczej słabe propozycje.

Markowe, ale w dobrych cenach lakiery można dostać w internecie – zarówno hybrydy jak i różne żele. Trzeba tylko liczyć się z tym, że taka drogeria lub sklep zażyczy sobie zapłaty za dostawę. Także koszt wzrośnie. Lakiery online warto kupować przy okazji, robiąc większe zakupy lub kupując kilka lakierów za jednym razem. Chyba że dostawa jest darmowa.

Nie trzeba tu w takim razie nikomu już tłumaczyć, że lepszym wyborem będzie tu zakup droższych lakierów. Te mają lepsza konsystencję, są gęstsze i dobrze kryją płytkę paznokci, pozostawiają na nich ładny kolor i wykazują się oczekiwaną trwałością. Takie lakiery dobrze służą przez długi czas. Oczywiście opinie na ten temat są różne. Bo niektóre panie twierdzą, że tani lakier też jest dobry, a dla nich wystarczający. Często malują, więc nie oczekują trwałości. Jednak jeżeli kobieta chce uzyskać naprawdę ładny efekt, powinna zdecydować się na nieco droższą, lepszą propozycję. Dobre, drogie lakiery to sama przyjemność podczas malowania, a uzyskany efekt gwarantuje pełną satysfakcję. Co więcej, lepsze lakiery też szybko wysychają, dzięki czemu można szybko pomalować paznokcie i zaraz potem zabrać się za inne czynności bez obaw o ich wygląd i przede wszystkim trwałość.

Polecana strona: https://drwinczakiewicz.pl/estetyka-konczyn-dolnych/